کوله پشتی
و این نه آغاز است و نه حتی پایان ماجــــــــــــــــــــرای ما....
 
۱٠ تیر ۱۳٩۳ :: ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ :: نويسنده : queen B

چند روزه شاهد پخش سریال هفت سنگ از شبکه سه هستیم. خب با تبلیغاتی که شده بود و بازیگراش توی اینستا خودکشی کرده بودن از بس که به به و چه چه از خودشون راه انداخته بودند ما هم منتظر که چه خبره!!!

البته هنوز ده دقیقه از قسمت اول نگذشته بود که دیدیم هیچ خبری نیست غیر از کپی لحظه به لحظه از سریال آمریکاییی مدرن فامیلی. اونقدر این کپی برداری زننده هست که من بهم برخورد به خاطر توهین به شعور خودم.

اولا اگه سریال خوبه لطف کنند اصلش رو نشون بدن که هم کارگردانی بهتر و بازی های به شدت جالب تری داره چه کاریه بودجه رو اینطوری هدر میدن بعدشم این سریال توی تیتراژ ابتدایی سه تا نویسنده!!!!! داره و در شروع هر قسمت اسم نویسنده قسمت دوباره ذکر میشه! حالا سوالم اینه که دقیقا نویسنده های محترم چیکار کردن؟ ترجمه صحنه به صحنه دیالوگ ها و ایرانیزه کردن اپیزودها؟ بدون حتی ذره ایی خلاقیت؟!!

البته شرمنده خلاقیت که داشتن مثلا به جای زوج گی داستان خانم و آقا آوردن به جای دختر بزرگه که همیشه دوست پسرش اونجا بود یه پسر گذاشتن که دوستش برای درس دادن میاد اونجا.....البته زن پدربزرگ تو نسخه اصلی گلوریای خوشگل و خوش هیکله ولی اینجا خانم پاوه نژاد.....

یعنی به همین راحتی میشه نویسنده شد؟ خب اگه اینجوری منم همین الان میرم سراغ کتابخونم چندتا از شاهکارهای ادبی دنیا رو درمیارم ایرانیزه میکنم میدم به اسم خودم چاپش میکنم. مثلا ایرانیزه بربادرفته:

اسمش رو میذارم گرگم به هوا بعد شخصیت اسکارلت را میزارم مهریماه و اسم رت باتلر جان دلم رو میزارم داوودخان!!1000 صفحه داستان هم مینویسم بدون اینکه عنوان کنم اقتباس هست تازه کلی هم معروف میشم و اول کتابم رو براتون امضا میکنم تازه باهاتون عکس یادگاری هم میگیرم!!از خود راضیموضوع مطلب : من و سریال / من و تلویزیون

 
درباره وبلاگ
queen B

your life dose not get better by chance. its get better by change

موضوعات
نويسندگان
پيوندها
RSS Feed