کوله پشتی
و این نه آغاز است و نه حتی پایان ماجــــــــــــــــــــرای ما....
 
٢ اردیبهشت ۱۳٩٤ :: ٤:٠٦ ‎ب.ظ :: نويسنده : queen B

در راستای کلاس هایی که تشریف میبریم. مبحثی بود در راستای بستن درهای نیمه باز زندگی.

اینکه هر کدوم از ما کارهایی را شروع کردیم و به هردلیلی ناتمام گذاشتیم و ضمیرناخودآگاه ما همه اینها را به عنوان عدم موفقیت ثبت کرده و از درون ما رو آزار میده.

مثلا توی دوره ایی از زندگی حس کردی چه باحاله بری کلاس سنتور، ثبت نام کردی چند جلسه کلاس رفتی و به هر دلیلی ادامه ندادی. این در دوردست ترین قسمت تو نقش بسته و احساس عدم ناتوانی رو در تو تقویت کرده. هر وقت ببینی یکی داره سنتور میزنه حالت گرفته میشه.

کلاس نقاشی، رژیم، باشگاه بدنسازی و.....

هر کدوم ما نمونه های زیادی داریم و اینها ما رو آزار میدن.

یه قسمت دیگه ایی از این درهای نیمه باز مربوط به آدم هایی هست که تو زندگی ما بودند و یا هستند. آدمهایی که ما آزارشون دادیم بهشون بدی کردیم و این در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت شده گاهی اوقات یاد شخص خاص میافتیم و حالمون بد میشه این آدم ها هم جزو درهای نیمه باز زندگی ما هستند.

آدم هایی که ما رو آزار دادند و ما با به یادآوردن اونها وجودمون از خشم شعله میشکه حس نبخشیدن اونها همیشه با ما هست!!!! در حالی که اون آدم داره زندگیش رو میکنه و این ما هستیم که داریم زجر میکشیم مثل این میمونه که یک کیسه زباله رو هر روز با خودمون حمل کنیم. شاید کیسه سنگین نباشه اما حمل دائم آن خستمون میکنه دستمون درد میگیره و آزارمون میده.

باید تمام این درهای نیمه باز رو بست!

حالا یکی از تمرین هایی که باید انجام بدم اینه که لیست کارهای نیمه تمام رو بنویسم، لیست آدم هایی که آزارشون دادم و آدمهایی که آزارم دادن. برای کارهایی که نیمه تمام بوده تکلیفم رو باهاشون مشخص کنم که دیگه قرار نیست اون کار خاص را انجام بدم یا شاید سه سال بعد چهار سال بعد دوباره برگردم سراغش!

باید آدم هایی رو که آزار دادم لیست کنم و به هر صورتی خودمو را از بار نامریی عذابش راحت کنم.

باید آدم هایی که آزارم دادن رو لیست کنم و ببخشم و این برام سخت ترین قسمت کار هست. ببخشمشون و براشون آرزوی خیر و برکت بکنم. باید خیلی با خودم کلنجار برم برای این قسمت! باید این کیسه زباله ایی رو که هر روز با خودم حمل میکنم زمین بگذارم و نفس بکشم....

 

 


 موضوع مطلب : من و سفر زندگی

 
درباره وبلاگ
queen B

your life dose not get better by chance. its get better by change

موضوعات
نويسندگان
پيوندها
RSS Feed