کوله پشتی
و این نه آغاز است و نه حتی پایان ماجــــــــــــــــــــرای ما....
 
٢٤ شهریور ۱۳٩٢ :: ٩:۳٥ ‎ب.ظ :: نويسنده : queen B

چند روزی میشه که چیدمان خونه تقریبا تکمیل شده البته ریزه کاری های زیادی مونده در تمام این مدت هم همسر کمک بزرگی بود هر کاری از دستش برمیومد انجام میداد. تـــــا اینکه هووی من خانم تلویزیون خریداری شد خدا به سر شاهد از اون روز نه تنها کمکی نمیکنه که حتی مشاهده شد همسر خیلی شیک و مجلسی تخمه به دست!!!عصبانی توی خونه هنوز افتتاح نشده دارند انیمیشن نگاه میکنند. خودشون کم بودند جناب برادر بنده هم بهشون اضافه شدند حالا هر کی اینا رو نشناسه فکر میکنه تا حالا تلویزیون ندیدند والا به خدا.
خووو منم عاشق فیلم هستم از یه طرف کار دارم از یه طرف دلم میخواد ببینم از یه طرف حرص میخورم چرا همسر کمک نمیکنه از یه طرف دائم حواسم هست جایی رو کثیف نکنند.استرس
تا اینکه دیشب منم هم پا شدم برای فیلم دیدن اول انیمیشن croods  رو دیدیم که خوب بود یه سری دیالوگ های فیلم بود که حسابی من بی حوصله این روزها رو خندوند حتی امروز هم با به یادآوریشون کلی خندیدیم  امتیاز فیلم در imdb 7.3 هست البته به نظر من این امتیاز برای این فیلم زیاد بود.

گتسبی بزرگ


بعد از اون هم سراغ great Gatsby رفتیم مدت زمان فیلم 2 دوساعت و نیم هست و امتیاز فیلم  در سایت imdb 7.3 هست.
گتسبی بزرگ به عنوان یکی از بزرگترین رمان های آمریکایی قرن بیست شناخته میشه. کتابی جادویی و دوست داشتنی .
فیلم هم راستش انتظار بیشتری داشتم.البته که کار ضعیفی نیست و از لحاظ فنی فوق العاده هست تصویربرداری زیبا، طراحی صحنه های دلربا، طراحی لباس  چشم گیر فیلم را تبدیل به تابلوی چشم نواز و گیرا کرده که بیننده از نگاه کردن به صحنه ها سیر نمیشه.
بازی دی کاپریو رو در فیلم دوست داشتم با اینکه گتسبی کتاب به نظرم جذاب تر و پیچیده تر هست اما به هر حال جزو بازیهای زیبای دی کاپریو محسوب میشه. بقیه بازیگرها  خیلی به یاد ماندنی نبودند.
یکی از منتقدین، مخاطبین فیلم رو به دو دسته تقسیم کرده دسته اول مخاطبینی که سینما و هنر هفتم را دنبال میکنند  و حتما از فیلم لذت میبرند فیلمی رمانتیک درگیر کننده با جزییات فراوان . پس کسایی که کتاب رو نخوندند به طور حتم از دیدن فیلم لذت میبرند و گتسبی به عنوان یک اثر فاخر در ذهنشان به یادگار خواهد ماند.
اما دسته دوم مخاطبینی که ادبیات رو دنبال میکنند. کسانی که به خوبی با کتاب آشنا هستند به احتمال قریب به یقین با فیلم به مشکل برمی خورند. رابطه گتسبی و دیزی در فیلم به مسحور کنندگی کتاب نیست. جزییات جذابی از فیلم حذف شده.
خوب من بیشتر توی دسته دوم جای گرفتم روند داستان برام گیرایی کتاب رو نداشت اما از طرفی جذب زیبایی های بصری فیلم شدم. رنگهای تند و گرمی که در فیلم استفاده شده. لباس های زیبای کارکترها و....
فکر نکنم این فیلم هیچ وقت جزو لیست علاقمندیهای من قرار بگیره اما یکبار دیدنش خالی از لطف نیست و همونطور که گفته شد برای کسانی که کتاب رو نخوندند فیلم میتونه یه شاهکار باشه.
موضوع مطلب : من و فیلم

 
درباره وبلاگ
queen B

your life dose not get better by chance. its get better by change

موضوعات
نويسندگان
پيوندها
RSS Feed