بزرگترین حیله شیطان این بود که دنیا رو متقاعد کنه که وجود نداره!

این فیلم رو در سالهای نوجوانی دیدم همون موقعی که پنج شنبه شبها شبکه یک، آخر شب فیلم های خوبی پخش میکرد. زمانی که این همه فیلم در دسترسمون نبود و موقعی که تشنه یه فیلم خوب پنجشنبه ها صدای تلویزیون  رو کم میکردم و با همه وجود نگاه میکردم. لذت تکرار نشدنی برام بود.

وقتی این فیلم رو دیدم تا ساعت ها توی رختخوابم غلت میزدم و فکر میکردم وای عجب فیلمی بود! فیلمی که سالها تو ذهنم ثبت شده بود ولی اسمش رو فراموش کرده بودم تا چند سال پیش توی فوران تکنولوژی و دسترسی به منبع بی پایان اطلاعات پیداش کردم. حس خوبی بود وقتی دوباره فیلم رو دیدم و فهمیدم حتی بیشتر از قبل دوسش دارم اونقدر دوسش دارم که دلم میخواد توی زندگی بعدی جای بریان سینگر رو بگیرم و من این فیلم رو بسازم.

بریان سینگر توی بیست و هشت سالگی این فیلم رو میسازه بعد من تو بیست و هشت سالگی داشتم فکر میکردم بزرگ شم چیکاره بشم والا!

رتبه فیلم در IMDB 8.7 هست و البته رده 24ام 250 فیلم برتر تاریخ سینما در سایت IMDB  را هم به خودش اختصاص داده. اونوقت من هنوزم نفهمیدم میخوام چیکاره بشم

یکی از اون فیلم هایی که حتما باید دید. فریبنده!

مظنونین همیشگی فیلمی غیر قابل توصیف هست , با یک پایان بی نظیر که که می توان گفت معدود فیلمی در تاریخ سینما داریم که اینجوری  به پایان برسد.

شاید توی فیلم های این دوره غافل گیری برای بیننده عادی و جز تکنیک های یه فیلم خوب به حساب بیاد اما پایان غافل گیرکننده با این فیلم و در سال 1995 مد شده! فیلمی که با دیدن تیتراژ ذهن شما به عقب برمیگرده و دوباره و دوباره کل فیلم را مرور میکند.

کوین اسپیسی دوست داشتنی،  به خاطر نقش روای داستان برنده اسکار نقش مکمل مرد شد. فیلمنامه این فیلم هم جایزه اسکار گرفت. البته بازی گابریل بایرن در نقش کیتون هم عالیه.

توصیه اینکه با دقت فیلم رو نگاه کنید

/ 5 نظر / 89 بازدید
جوک

سلام خوبي وب جالبي داري به منم سر بزنيا

آمیتریس

کاملا درسته ، این فیلمو خیلی دوست دارم و صحنه آخرش عالیه ، تا حالا چند بار دیدمش [لبخند]

نیلوفر

مرسی عزیزم بابت معرفی این فیلم، من بدوم برم دانلود کنم [عینک][نیشخند]

ملکه

چقدر عکسش برام آشنا بود. مطمئنا دیدمش ولی هر چی فکر می کنم یادم نمیاد چی بود فیلمش

مهتاب

پریشب که اومدم وبت این پست رو خوندم به همسری گفتم فیلم رو دانلود کرد ودیدیم من حدس زدم که اونی که دنبالشن همون مرد چلاقه است و در آخر حدسم درست بود! البته فکر کنم قبلا فیلمو دیده بودم و ته ته های ذهنم مونده بود .نمیدونم! درهرصورت فیلم خوبی بود بسی محضوض شدیم شایدم محظوظ یا محضوظ یا محظوض یا...... نمیدونم بابا! خلاصه که حالشو بردیم حالا یه فیلمم من بهت معرفی کنم که امشب دیدیم و من هنوز مخم قاطیه فیلم predestination رو از سایت downloado.ir دانلود کن ببین خیلی جالبه