فک کنم مد شده...

بارها در همین وبلاگ هم گفتم که سعی کردم تو زندگی هیچ آدمی دخالت نکنم و مهمتر اینکه آدم ها را قضاوت نکنم. الزاما شیوه زندگی من و نوع تفکر من بهترین نیست. و همه ملزم به این نیستند که مثل من زندگی کنند.

اما گاهی اوقات بعضی از رفتارها هستند که دیگه از حوزه شخصی بودند بیرون میان و تبدیل میشن به یک مساله اجتماعی.

در برخورد با بعضی از این مسایل خیلی سعی میکنم بازهم قضاوت نکنم و پیش خودم بگم: اوکی شاید اگه من هم توی این شرایط بودم بدتر از این انجام میدادم من که فرشته نیستم.

ولی خب گاهی ذهنم به شدت درگیر میشه...

یکی از این مسائل که این روزها زیاد دیدم و شنیدم مساله خیانت در ازدواج هست و جالبی این داستان خیانت خانم قصه هست. یعنی اونقدر خانم هایی که خیلی راحت پیشم اعتراف کردن که دارند خیانت میکنند زیاد شده که فکر میکنم مد جدید باشه.

خانمی که سن زیادی داره دختر بزرگ داره و خداییش خیلی هم جذابه و پولداره بعد توی صحبتاش به این موضوع اشاره میکنه و میناله که چرا مردم اینقدر فضول شدن که راحت نمیتونه با دوست پسرش مراوده داشته باشند.

یا طرف دو ساله ازدواج کرده و دوست پسر داره و جند روز چند روز پیش ایشون میمونه وقتی ازش پرسیده میشه که چرا دیوونه اگه شوهرت بفهمه خودتو به فـــــ///اک میدی. میگه برو بابا فکر کردی توی این دو سال اولیشه؟؟؟؟

و یا خانمی که با وجود بچه کوچیک خیلی راحت میگه منتظرم از همسرم مورد ببینم منم  خیلی راحت میرم پسر بازی.

یعنی همه اینها را با گوش خودم شنیدم و همه از آدم هایی هستند که میشناسم. و البته مدل دیگه خیانت خانم هایی هستند که با مردان زن دار دوست هستند و آقا اورت براشون خرج میکنه و مسافرت و آیفون 5 و ....

نمیدونم چی بگم وقتی اینا رو میشنوم اولین حرکتم اینه که چهرم عادی باشه که احساسم رو بروز ندم برای همین بیشتر قیافم شبیه آدمی میشه که داره آلوچه گاز میزنه. بعد سعی میکنم پیش خودم توجیح کنم که خب حتما مرد داستان یه جایی کم گذاشته یا یه لغزشی داشته که خانم این مدلی تلافی میکنه.

اما مشکلم اینجاست که چرا هم خدا رو میخوای هم خرما رو... اگه نمیتونی تحمل کنی از این زندگی بکن و برو پی عشق و حالت. با توجه به همه فیلم ها و کتابها و شنیده هام در هیچ جای دنیا این مورد قابل قبول نیست اصلا هم نشانه روشن فکری و با کلاسی نیست.

بعد فکر میکنم شرایط جامعه ما متاسفانه طوری نیست که یه زن راحت رها کنه و بره حرف مردم، حرف خانواده، نگاه هایی که عوض میشه همه اینها باعث میشه زن حاضر باشه خیانت کنه اما جدا نشه. و این خیلی بده.

نمیخوام این آدم ها را قضاوت کنم یا بگم وای وای کارتون خیلی بده شما میرید جهنم. چون وقتی کسی رو قضاوت کنی خودت در شرایط بدتر از اینها مورد امتحان قرار میگیری.

فقط میخوام بگم کاش شرایط جامعه طوری بود که زنها با خیال راحت میتونستند تنها باشند، کاش مردها یادشون میموند که زنهاشون فقط نیاز مالی ندارند که برای زن چیزهای مهم دیگه ایی هم وجود داره و زنها راحت بوی خیانت رو میفهمند و برای جبران و برای اینکه ثابت کنند مثل مادر و مادربزرگ ها عقب مونده نیستند دست به تلافی میزنند.

کاش خود خانم ها دوباره فکر کنند و یادشون باشه توی جامعه ما این موضوع عواقب بدتری داره تا طلاق...

/ 8 نظر / 31 بازدید
همین من ساده

این حرفت رو قبول دارم شدید ، که وقتی کسی رو قضاوت کنی توی شرایطی اون جوری یا حتی بدتر خودت امتحان میشی . برا خودم که پیش اومد ...

مهتاب

چی بگم واللا! هرکسی مسئول زندگی خودشه امیدوارم ما جزو این آدمها قرار نگیریم

نونا

عالی بود,,,ولی یه قسمت دیگه هم لازم داشت به نظرم,,,اگه خواستین بیان میکنم

حباب

دقیقا انگار مد شده بهناز... خیانت همیشه چیز منفور و بدیه،کاش زن یا مرد تکلیف زندگیشونو مشخص کنه بعد بره دنبای عشق و حال.... مطمئنا این زنان خائن جایی دنبال آرامشی هستند که طی سالها زندگی نتونستند به دست بیارند اما با گناه هیچوقت ارامشی بدست نمیارند و همیشه سرگردانند و هی تند و تند دوست پسر یا در مورد مردان دوست دختر عوض میکنند. نمونه زیادی دیده شده که مردها هیچوقت زنشونو ول نمی کنند برند با دوست دخترشون ازدواج کنند و فقط جنبه سرگرمی داره واسشون و سطحی دل میدند کاش زنان جامعه ما بیشتر به ارزش خودشون پی ببرند جنس ارزون همیشه پرطرفداره

مینا

مطلب جالبی بود.اوضاع جامعه واقعا نگران کنندس.خدا رحم کنه.

سینه سرخ

بله عزیزم مد شده . از نزدیک لمسش کردم و دوستی هم دارم که این روزا مرتب در مورد همکارش با من حرف میزنه دوستم متاهله و اون آقا مجرد . یک طوری حرف میزنه انگار نه انگار شوهر داره . متاسفانه ... من آدم حزب اللهی نیستم و ماهواره رو هم بد نمیدونم اما گاهی فک میکنم وقتی ملت ما انقد برای عشق ثمر و محند دل سوزوندن و با اشتیاق دنبال میکردن بعدم سریالای مزخرف جم و ... خوب معلومه کم کم تاثیر میگیرن و کم کم فرهنگشون عوض میشه خیانت دیگه قبیح نیست

سینه سرخ

آرههههههه دیدی تو سریالاشون اصن از چیزا نیست؟ اگرم کسی خیانت کنه بده و طرف میره صادقانه میگه و عذر خواهی میکنه اونا خیلی به اخلاق اهمیت میدن